V torek, 21.5.2024, smo na OŠ Velika Nedelja in podružnici Podgorci pripravili zaključek tekmovanja za Meškovo bralno priznanje. Učenci, ki so to priznanje usvojili, so imeli pouka prost dan, ogledali so si gledališko ali filmsko predstavo in dobili priznanja, ki jih je podelil ravnatelj. Vrhunec dneva pa je bilo srečanje z enim najbolj priljubljenih in branih slovenskih mladinskih pisateljev Primožem Suhodolčanom. Ta je učencem pripravil zares duhovit in zabaven nastop.

Dobitnikov letošnjega bralnega priznanja je bilo  skupaj 199, od tega je bilo tudi 8 zlatih bralcev, torej tistih, ki so to bralno priznanje usvojili vseh devet let šolanja.

Nekaj slik s prireditev si lahko ogledate tukaj.

Letos pa je šolska knjižnica tudi prvič organizirala Meškovo bralno značko za zaposlene. Le to je letos usvojilo 8  učiteljic in učiteljev. Verjamemo, da lahko s svojim zgledom najbolj motiviramo naše učence, obenem pa nas branje povezuje in notranje bogati.