V projektu Moder stol smo sodelovali učenci 2. b in 3. b razreda naše šole.
Skupaj smo mislili na naše bodoče prvošolce in prvošolke, ki ob vstopu v šolo nemalokrat doživljajo precej stisk zaradi menjave sošolcev, učiteljev, okolja, načina dela in obveznosti. Da bi lažje in pogumneje prešli iz vrtca v šolo, smo jih obiskovali, z njimi navezali pristne stike, jim pripravili kratek kulturni program, izkazali naklonjenost in dobrodošlico ter jim vse te prijazne misli zapisali tudi na moder stol. Če bodo sedli nanj, jim bo čarobno olajšal prehod v šolo, saj so ga prejeli od bodočih sošolcev in prijateljev, ki jih z veseljem pričakujejo. S pomočjo projekta smo še trdneje povezani z vrtcem, kar je velikega pomena tako zaradi našega enakega poslanstva kot tudi medsebojnega sodelovanja lokalnih ustanov.

Fotografije s tega dogodka si lahko ogledate na tej povezavi.

Zapisala: Silvija Cvetko Stolec